Skaņu terapija

Gongi, skaņa

Pasaule ir skaņa. Mēs esam skaņa. Kāda sena Indiāņu leģenda stāsta, ka cilvēks ir radies no skaņas un tāpēc viņš ir skaņa. Savu dzīvi mēs nevaram iedomāties bez skaņām. Mums patīk mūzika, patīk dejot un kustēties mūzikas skaņu ritmos. Mēs jūtamies labi, kad esam saSKAŅĀ ar apkārtējiem un ar sevi.

Kā skaņa var dziedināt?

Mēs to katrs noteikti esam katrs piedzīvojuši – kad dzirdam sev iemīļotu melodiju, kad sēžam un klausāmies kā pakšķ lietus lāses vai čalo strauts, kā vējā šalc koku lapas. Pārņem neaprakstāmas sajūtas. Nav nekādu šaubu par to, ka skaņa dziļi ietekmē mūsu ķermeni, prātu un emocijas.

Mēs varam noskaņot savu ķermeni kā orķesrti!

Kad visi instrumenti skan noskaņoti un spēlē saskaņotu melodiju, mūzika mums rada neaprakstāmas sajūtas un mierpilnu baudījumu! Kas notiktu, ja katrs instruments spēlētu savu skaņdarbu, kas nav saskaņā ar pārējiem?

Tieši tāpat darbojas arī mūsu ķermenis. Ja kāds instruments (orgāns vai orgānu sistēma) sāk spēlēt savu melodiju, kas nav harmonijā ar pārējiem tad visticamāk tas būs iemesls slimībai.

Kā darbojas skaņa, kā skaņu viļņi ietekmē matēriju, visuzskatāmāk parāda kimatiskie pētījumi. Te mēs redzam, ka skaņas vibrācijas ietekmē ūdens vai smiltis veido dažādas formas mandalas!

Skaņas viļņi

Foto: cymascope.com

’Kad divas sistēmas darbojas dažādās frekvencēs, rodas motivējošs spēks, ko sauc par rezonansi, kas izsauc enerģijas pārdali no vienas sistēmas otrai. Kad divas vienādi noskaņotas sistēmas vibrē dažādās frekvencēs, rodas cits aspekts enerģijas pārraidei – iesaistīšana, kura novienādo šīs divas sistēmas un liek tām vibrēt vienā un tajā pašā frekvencē’’. Ričards Gordons

Vai vienkāršak sakot, dziedošo trauku radītā vibrācija un skaņa rezonējot ar ķermeni ievibrē to harmoniskās frekvencēs. Kad mēs ‘’ienirstam’’ dziedinošajās frekvencēs, mūsu ķermenis un prāts vibrē harmonijā.

Skaņas terapija ir meditatīvs un vienlaikus terapeitisks process, kura laikā iespējams:

  • atjaunot enerģiju, attīstīt intuīciju,
  • “aizskalot” prom visu lieko – bailes, trauksmi, nogurumu, šaubas;
  • atbrīvoties no emocionāliem blokiem;
  • nonākt ārpus prāta novilktajām robežām;
  • sasniegt un piedzīvot iekšēju mieru un tagadnes sajūtu;
  • kā arī palīdz pie veselības problēmām

 

Tā kā jebkura matērija ir vienkārši dažādu frekvenču viļņi, tad ar skaņu palīdzību mēs varam radīt citu realitāti.

Iespējamie skaņas terapija veidi:

Skaņas masāžas.

Skaņas masāžaMasāžas laikā notiek dziļa muskuļu relaksācija, labvēlīga iedarbība uz locītavām un saitēm. Skaņas vibrācijas mazina muguras sāpes, galvassāpes, labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu kā arī uz citām sistēmām – gremošanas, limfātisko, sirds un asinsvadu. Tās nomierina prātu un emocijas, sakārto domas un atslābina. Pēc masāžas parasti cilvēki jūtās atpūtušies, atjaunojušies un nomierinājušies.

Skaņu masāžu veidi:

Akustiskā skaņas masāža:

Skaņas masāža tiek veikta ar Tibetas dziedošajiem traukiem, kas tiek izkārtoti ap ķermeni. Cilvēks atrodas uz grīdas guļus stāvoklī.

Šis ir ļoti meditatīvs process un galvenais uzsvars tiek likts uz cilvēka smalko anatomiju. Masāžas laikā notiek auras un čakru sistēmas harmonizācija.  Skaņu iedarbība nodrošina labvēlīgu, harmonizējošu un profilaktisku efektu. Ļoti nomierina nervu sistēmu, atbrīvo un relaksē. Pēc masāžas parasti cilvēki jūt ļoti dziļu mieru un vispārēju labsajūtu.

Masāžas ilgums ~ 30 – 40 min

Maksa 20eur

Skaņas masāža LSL

Vibroakustiskā skaņas masāža.

Vibroakustiskā masāža notiek ar Tibetas dziedošajiem traukiem. Uz ķermeņa un apkārt tiek izvietoti Tibetas dziedošie trauki, kas tiek ieskandināti un šī skaņa rada trauka vibrāciju.  Šis ir spēcīgāks un dziļāks process, jo skaņa ievibrē ķermeni līdz pat šūnu līmenim. Rezonanse, kuru mēs saņemam no Tibetas traukiem ir efektīvs līdzeklis organisma dabisko vibrāciju atjaunošanai. Mūsu ķermenī ir ļoti daudz un dažādi šķidrumi, skaņas vibrācija iekustina un maina to struktūru, kas ir šīs dzidināšanas pamatā. Atjaunojas enerģijas plūsma un iegūta dziļa relaksācija.

Nav ieteicama pie smagām saslimšanām.

Masāžas ilgums  ~1,5h

Maksa 30eur

 

Gongu terapija, gongu meditācijas. Grupās un individuāli.

GongaGongi jau izsenis ir izmantoti kā terapeitisks instruments kas dziedina un transformē. Gongs ir ļoti jaudīgs instruments, kas ved dziļumā. Un mūsu katra iekšējās pasaules dziļumos mīt gan bailes gan svētlaime. Bailes mīt mūsu prātā un svētlaime – sirdī. Gonga būtība ir izvest mūs caur bailēm, caur emocionālo, smalko un fizisko ķermeņu blokiem, tos transformējot, aizvest pie katra patiesās būtības. Tāpēc gongs ir ne tikai terapeitisks instruments, tas ir kā skolotājs, kā dvēseles pavadonis.

Gonga meditācijas laikā izmainās smadzeņu viļņu garums un cilvēks nonāk dziļa miera stāvoklī, kur notiek pašatjaunošanās procesi, un cilvēks var rast resursus veselības atjaunošanai.

Skaņa ļoti viegli un maigi spēj apiet visus mūsu prāta radītos šķeršļus un palīdz saklausīt savu dvēseles balsi, sirdsbalsi. To daudzi izjūt kā pēkšņas atklāsmes, kuras dod izpratni par situāciju, kurā atrodas, tas palīdz lēmumu pieņemšanā, kad ir prāta apsvērumi neļauj ieraudzīt sev piemērotāko ceļu.

Gongs nav brīnumlīdzeklis, kas izdarīs visu mūsu vietā , tas ir efektīvs un patiess instruments, kas mums palīdz! Tāpēc ir svarīgi saprast savu nolūku, mērķi ar ko ir vēlme sevī “pastrādāt”.

 

Individuāla gongu terapijas sesija

Gongu meditācija tikai vienam Jums. Tā ir unikāla iespēja saņemt tieši to, kas šajā brīdī nepieciešams. Pirms meditācijas izrunāsim aktuālos jautājumus un vai tos var risināt senansa laikā. Šīs skaņu sesijas laikā iespējams "atslēgties" no ikdienas un doties dziļā meditācijā.

Meditācijas ilgums ~ 2h (1h meditācija un 1h sarunai pirms un pēc)

 

Gongu meditācija grupā

Meditācija Jūsu kompānijai. Tas var būt citāds svinību pasākums, piemēram, jubileja. Korporatīvs pasākums. Meditācija var satuvināt, saliedēt, palīdzēt atrast atbildes un risinājumus kādam aktuālam jautājumam.

Dodos pie Jums vai arī aicinu Jūs uz Centru Zelta Aplis. Pēc vienošanās un situācijas.

Inga

Pirms meditācijas, lai noskaņotos, vai lai sasniegtu kādu kopīgu mērķi, iespējams apvienot ar lekciju, radošu uzdevumu, koučinga metodēm.

Maksa atkarībā no cilvēku skaita un pasākuma būtības.

 

Ir nopērkamas dāvanu kartes Jūsu izvēlētajam skaņu terapijas veidam!

 

Inga Rancāne; Sertificēta skaņu terapeite, gongu, reiki meistare,

Mg.paed., Supervizore

Mūzikas terapijas maģistrante

Pierakstam: labskana@gmail.com, tel.20284471

 

Mani skaņu terapijas skolotāji:

Marija Mežecka (Latvija)

Viktors Ogyi (Krievija)

Alicija, Ričardas Eiliakas (Lietuva)

Don Conreaux (ASV)